З моменту заснування LLENTAB у 1972 році в маленькому приморському містечку Кунгсхамн, ми прагнемо зробити внесок в ефективне використання енергії та ресурсів а також турбуємося про навколишнє середовище.

 

У 2019 році LLENTAB та одна з найбільших шведських компаній з виробництва морепродуктів об’єднали зусилля щоб завершити екологічний проект на західному узбережжі Швеції.

В рідному місті LLENTAB – Кунгсхамн розташовані найбільші шведські заводи з переробки риби, включаючи Orkla (ABBA), Lerøy (Лерей) та Marenor (Маренор). Це, звичайно, створює велике навантаження на навколишнє середовище, оскільки ці заводи створюють велику кількість біологічних залишкових продуктів та забрудненої технологічної води.

Проект Renahav (Ренахав) є частиною програми під назвою “Sotenäs Symbios”, започаткованою місцевою радою для об’єднання компаній та залучення зацікавлених сторін для створення “чистішого” способу ведення бізнесу. Ідея полягає в тому, що відходи, що утворюються в одній комерційній компанії, можуть бути використані іншою компанією.

Завод в Ренахаві – якому LLENTAB поставив всю будівлю – використовує залишкову продукцію місцевої рибної промисловості для виробництва біогазу; який потім може бути перетворено в тепло та електроенергію, які потім будуть продані назад тим же галузям. Крім того, азот, фосфор та калій можуть бути вилучені з біологічних відходів та використані як біологічне добриво для сільського господарства регіону.

 Морган Андерссон, технічний спеціаліст Renahav, розповідає про процеси, що відбуваються в спорудах заводу.
Морган описує технологічний процес переробки органічних відходів (залишків риби) в біогаз з виробництвом теплової енегрії.
Одне з найгарніших місць для ведення бізнесу, район Сотеняс – з островом Смоген навпроти Кунгсхамна.