Під час реалізації проектів для MATRIX використовуються не тільки цілісні рішення LLENTAB, а й гібридні конструкції, що поєднують сталеві конструкції з іншими системами тощо. Інженер Франтішек Велінський, генеральний директор AG ATELIER s.r.o., скористався оптимізованим гібридним рішенням при проектуванні лісопильної будівлі для MATRIX. Нас цікавило, як співпрацювала його студія з інвестором та компанією LLENTAB та як він оцінює її сьогодні після багаторічного досвіду.

Яка історія співпраці між вашим офісом та MATRIX a.s.?

Історія співпраці довга, якщо пам’ять мене не зраджує, почали працювати над MATRIX десь на початку цього тисячоліття. Першим проектом була реконструкція старої ферми в Тршебешові, яка стала нинішньою штаб-квартирою компанії. На той час це була незрівнянно менша компанія, ніж зараз. З часом MATRIX зростала. Наважусь сказати, що разом ми виконали переважну більшість проектів, які реалізував MATRIX.

Наскільки активно Ви використовуєте підтримку проектного відділу LLENTAB при підготовці проектів і як оцінюєте співпрацю на цьому рівні?

Наскільки це можливо. Підтвердженням цьому є проект Pilnice. Сервіс власного проектного відділу LLENTAB є невід’ємною частиною переваг її сталевих конструкцій і по суті вони незамінні.

 Які переваги Ви вбачаєте в системі сталевих будівель LLENTAB?

Під час спілкування з інвесторами я розповідаю, що конструкції LLENTAB швидко будуються, легкі та мають першокласне обслуговування. З власного досвіду знаю, що легкість цих конструкцій може справити враження у недосвідченого інвестора чи підрядника, що вони не підходять для статично вимогливих об’єктів, але все навпаки. Будівництво та розробка проекту дійсно відбувається швидко. Також подбали про доставку та монтаж матеріалів. Це всі переваги, які цінуються під час підготовки та безпосередньо самих робіт. Завдяки тому, що я вже знаю цю систему і її можливості, під час підготовки проекту я автоматично думаю про те, як її використати у тому чи іншому випадку.

Одним із проектів для MATRIX, які ваше проектне бюро реалізувало з LLENTAB, був уже згаданий проект Pilnice у Тршебешові, завершений у 2017 році. Як ви оцінюєте використання конструкцій LLENTAB у цьому проекті?

Відповідно до розробленого проекту LLENTAB, ми використали комбінацію сталевих профілів і сталевих конструкцій LLENTAB для підкранової колії на лісопильному заводі. Очевидно, що всю велику будівлю можна було побудувати з використанням готового рішення конструкції LLENTAB. Однак дизайнери та інженери компанії розробили гібридне будівельне рішення, яке базувалося на нашому проекті, та було більш ефективним для інвестора з точки зору часу будівництва та вартості. Оцінивши всі особливості проекту, пов’язані з необхідною колією крана, висотою приміщення тощо, ми також оцінили це рішення як оптимальне.

Оскільки проект Pilnice складається з нового приміщення, де знаходиться виробництво, одним із викликів стало ефективне поєднання нової покрівлі з існуючими стінами по периметру. Навіть у цьому випадку я оцінив гнучкість системи LLENTAB, оскільки вона змогла впоратися зі старою будівлею з оригінальними кам’яними стінами та повністю інтегрувати її у новозбудовану будівлю.

Францішек Велінський

AG ATELIER s.r.o. зареєстрований у 2004 році, а його директором являється Франтишек Велинський. Завдяки професійному складу компанія бере участь у кожному з етапів проекту – від дослідження земельної ділянки для будівництва до розробки всіх розділів проектної документації, включаючи авторський нагляд на будівельному майданчику. Послугами студії користуються інвестори з усієї Чехії. AG ATELIER проектує широкий спект будівель – від багатоквартирних житлових будинків і комплексів, пансіонатів та готелів, поштових відділень, шкіл, спортивних залів, медичних закладів, будинків для людей похилого віку та інших громадських споруд до будівель для промисловості, сільського господарства, торгівлі та інших сегментів.

Будівля лісопильного комплексу частково займає приміщення, розташоване у колишній зоні деревообробки, а також частиною нової лісопилки після будівельних модифікацій стала перша лісопилка. Насправді у Тршебешові в 2017 році було побудовано два корпуси: більший металевий із планом підлоги 32 х 58 м, що поєднує в собі прокатні сталеві колони та сталеву конструкцію LLENTAB S7HR для ферм. І менший корпус розміром 20 х 55 метрів (також конструкція S7HR). У великому – є двоповерхова будівля розмірами 11 х 24 метри, яка забезпечує простір для адміністративних приміщень, складів, трансформаторної станції та підстанції. Будівля з’єднана з більшим приміщенням фронтоном та поздовжньою стіною. Менший зал приєднується до цього залу. В обох приміщеннях – двосхилий дах під 7°. Зовнішня обшивка великого корпусу та установки складаються з оцинкованої горизонтально укладеної настінної сендвіч-панелі з теплоізоляцією (ширина 120 мм), сендвіч-панелей на даху та вертикально укладених стінових панелей LLENTAB, які використовуються у меншому залі. Всі елементи сталевої конструкції виготовлені з оцинкованої сталі. Основною причиною використання оптимізованої гібридної конструкції (прокатні сталеві колони та ферми LLENTAB) була необхідність встановлення підкранової колії. У цьому контексті наше рішення оптимізувало витрати та термін будівництва.

Томаш Чихак, Проектант LLENTAB

Сталеві колони та ферми LLENTAB